Αρχιτέκτονας / Σχεδιαστής Αρχιτεκτονικών Σχεδίων (Φρανκφούρτη)

Κατηγορία: Μηχανικοί - Τεχνικοί - Επιστήμες
Απασχόληση: Πλήρης
Χώρα: Γερμανία
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Εταιρεία CITY 1 GROUP δραστηριοποιείται πάνω από 25 χρόνια στον χώρο του Real Estate διαθέτοντας περισσότερα από 1.500 ακίνητα στην περιοχή της Φρανκφούρτης Γερμανίας ζητά για άμεση πρόσληψη έναν Αρχιτέκτονα / Σχεδιαστή Αρχιτεκτονικών Σχεδίων.

Ο υποψήφιος/α θα πρέπει να διαθέτει οργανωτικό πνεύμα, επαγγελματισμό και θα εμπλακεί στη δημιουργία νέων σχεδίων κατοικιών, οικιακών και γραφειακών συγκροτημάτων.

Καθήκοντα Θέσης:
  • Σύνταξη αρχιτεκτονικών σχεδίων
  • Σύνταξη σχεδίων Εφαρμογής
  • Σύνταξη σχεδίων Υλοποίησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής Αρχιτεκτόνων, Πολιτικών Μηχανικών ή αντίστοιχο
  • Αποδεδειγμένη 3ετή εργασιακή εμπειρία με αντικείμενο εξειδίκευσης τον σχεδιασμό οικιακών συγκροτημάτων και κατοικιών
  • Πολύ καλές δεξιότητες σχεδίασης και εξοικείωση με το σχεδιαστικό λογισμικό (AutoCAD, Revit, AdobePhotoshop, ή παρόμοιο)
  • Γνώση της Γερμανικής γλώσσας

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας σε επαγγελματικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα ανέλιξης σε μια δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρεία

Οι ενδιαφερόμενοι που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα παρακαλούνται όπως αποστείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.