Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/1/2021

Reservations & Sales Managers

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο όμιλος μας διαθέτει 16 ξενοδοχεία στο εξωτερικό και 5 στην Ελλάδα.

Στα πλαίσια της ανάπτυξής μας στην Ελλάδα, ζητάμε να προσλάβουμε :

Sales & Reservations Managers

Απασχόληση: Από 15 Φεβρουαρίου έως τέλος Οκτωβρίου 2021, με δυνατότητα επέκτασης της απασχόλησης από τον Νοέμβριο στην Αθήνα ή στην Θεσσαλονίκη ή ακόμη και στο εξωτερικό. Για τις θέσεις αυτές υπάρχει και η δυνατότητα, κατά την διάρκεια του χειμώνα, να εργάζεστε από το σπίτι σας.

- Αναζητούμε άτομα που κάνουν ή θέλουν να κάνουν καριέρα στον χώρο του τουρισμού.

- Θέσεις πλήρους απασχόλησης με προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμική και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

- Προσφέρουμε το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας με σταδιακή αύξηση αναλόγως προσόντων.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση κρατήσεων, τιμών και προσφορών μέσω on-line booking platforms (Booking.com, Expedia, Web Hotelier etc.).
  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων και διαχείριση της επικοινωνίας με ταξιδιωτικούς πράκτορες, wholesalers, τουριστικούς οργανισμούς και συνεργαζόμενα δίκτυα σχετικά με κρατήσεις μέσω τηλεφώνου, ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ή κεντρικού συστήματος κρατήσεων.
  • Προετοιμασία αφίξεων, υποδοχή, διαχείριση επικοινωνίας και εξυπηρέτηση πελατών κατά τη διάρκεια της διαμονής τους.
  • Τήρηση λογαριασμών και αρχείου πελατών, διαχείριση κρατήσεων/ακυρώσεων (αρχειοθέτηση, τιμολόγηση σε συνεργασία με το κεντρικό λογιστήριο κτλ.).
  • Κάθε άλλη ενέργεια σχετική με το αντικείμενο της εργασίας ανάλογα με τις ανάγκες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον μια (1) σεζόν ως υπάλληλος κρατήσεων ή υποδοχής σε ξενοδοχεία 4*-5* αστέρων.
  • Κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα παραμονής στα νησιά όπου δραστηριοποιείται ο όμιλος.
  • Άριστη Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Καλή γνώση υπολογιστών και τουλάχιστον ενός ξενοδοχειακού προγράμματος .
  • Ικανότητες διαχείρισης συμβολαίων allotment και on-line συστημάτων κρατήσεων
  • Δυνατότητα υλοποίησης τεχνικών yield management
  • Ικανότητα ορθής διαχείρισης δωματίων (allocation management)
  • Προσανατολισμός στην ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης.
  • Πολύ καλές γραπτές και προφορικές δεξιότητες επικοινωνίας.
  • Ικανότητα και προθυμία ανάληψης ευθυνών και λήψης αποφάσεων.
  • Ικανότητες επικοινωνίας
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα στην φιλοσοφία της εταιρίας
  • Υπευθυνότητα & Συνέπεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες -οι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία (απαραίτητα). Βιογραφικά χωρίς επισυναπτόμενη φωτογραφία δεν θα αξιολογηθούν.

Παροχές

Προσφέρουμε :

  • Tο καλύτερο πακέτο αποδοχών στην Ελληνική αγορά
  • Ασφάλιση
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Επιπλέον Bonus με την επίτευξη των στόχων
  • Δυνατότητα Απασχόλησης Χειμώνα - Καλοκαίρι και εργασία από το σπίτι σας
  • Προοπτικές Εξέλιξης