Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/12/2021

B2B Digital Sales Specialist

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Mία από τις πλέον δυναμικές εταιρείες στον χώρο του Digital Marketing στην Ελλάδα (κατασκευή eshop, ιστοσελίδων, SEO, Social Media Marketing κ.τ.λ.) αναζητά Πωλήτρια Υπηρεσιών Digital Marketing

Αρμοδιότητες

  • Πώληση υπηρεσιών Digital Marketing. Συγκεκριμένα οι υπηρεσίες είναι οι εξής: κατασκευή επαγγελματικής ιστοσελίδας, κατασκευή eshop, υπηρεσία SEO κ.τ.λ.
  • Στοχευμένες επαφές και ανεύρεση νέων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε Digital Marketing Agency, διαφημιστική εταιρεία ή εταιρεία συναφούς αντικειμένου
  • Αντίληψη για το Digital Marketing που θα πρέπει να εφαρμόσει ένας υποψήφιος πελάτης και ικανότητα budgeting των συγκεκριμένων ενεργειών
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Γνώση της πλατφόρμας Google Analytics
  • Πολύ καλή γνώση των Microsoft Word, Excel & Powerpoint
  • Κατοχή διπλώματος οδήγησης Β' Κατηγορίας

Επιθυμητά Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Εξοικείωση με τις πλατφόρμες Wordpress & Opencart (σε θεωρητικό ή/και σε πρακτικό επίπεδο)
  • Google Adwords Certification
  • Γνώση του εργαλείου Facebook Business Manager

Παροχές

  • Μισθός ανάλογος με τα προσόντα και την εμπειρία
  • Ευχάριστο, ομαδικό περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, τηλέφωνο και φορητός Η/Υ