Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/04/2019

Διευθυντής Πωλήσεων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Διευθυντής Πωλήσεων από ανώνυμη εταιρεία στη ΒΙ.ΠΕ Σίνδου, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο της συσκευασίας.

Αρμοδιότητες
• Υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη των πωλήσεων με στόχο αύξηση του τζίρου σε υπάρχοντες και νέους πελάτες, την συνεχή καθοδήγηση των πωλητών της εταιρείας καθώς και την αύξηση της κερδοφορίας της επιχείρησης.
• Συνεργασία με το τμήμα logistics με στόχο την μείωση του κόστους μεταφοράς των εμπορευμάτων, την καλύτερη διαχείριση αποθεμάτων και την ορθή λειτουργία της αποθήκης.
• Συνεργασία με την εμπορική γραμματεία για ορθή επικοινωνία και καλών σχέσεων με προμηθευτές της εταιρίας.
• Διαχείριση μεγάλων πελατών
• Διοργάνωση και εποπτεία εκδηλώσεων, εκθέσεων και προωθητικών ενεργειών (μάρκετινγκ).
• Παρακολούθηση της λογιστικής υποστήριξης του εμπορικού τμήματος και σχεδιασμός προϋπολογισμού πωλήσεων ανά τακτικά διαστήματα.
• Ετοιμασία αναφορών προς την Εμπορική Διεύθυνση.
• Άλλα συναφή καθήκοντα που περιοδικά αναθέτει ο Εμπορικός Διευθυντής

Απαραίτητα Προσόντα

• Πανεπιστημιακό Πτυχίο Οικονομικής Κατεύθυνσης, Μάρκετινγκ ή Διοίκησης Επιχειρήσεων, απαραίτητα αντίστοιχο Μεταπτυχιακό (όχι εξ αποστάσεως)