Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/05/2023

Βοηθός Manager Logistics Center (εφοδιαστική αλυσίδα)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ελληνική εταιρία δομικών υλικών, εισάγει, διανέμει και υποστηρίζει τεχνολογικά προηγμένα δομικά υλικά και συστήματα για λειτουργικά και αισθητικά αναβαθμισμένες κατασκευές, με ηγετική παρουσία στο χώρο και πανελλαδική δραστηριότητα, αναζητά Βοηθό Manager Logistics Center (εφοδιαστική αλυσίδα).

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Προγραμματισμός φορτώσεων, ετοιμασία παραγγελιών, διαχείριση logistics center
  • Καταχώρηση παραγγελιών
  • Έκδοση παραστατικών (τιμολόγια, δελτία αποστολής, κα)
  • Διευθέτηση οικονομικών συναλλαγών
  • Παρακολούθηση και έλεγχος εκτέλεσης των παραγγελιών και τήρησης των συμφωνιών
  • Συνεργασία με τα τμήματα πωλήσεων, logistics, λογιστηρίου
  • Έλεγχος αποθεμάτων
  • Διευθέτηση εισαγωγών
  • Stock planning
  • Αντιστοίχιση εμπορευμάτων και barcodes

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Logistics Management ή Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί έξτρα προσόν
  • Δυναμικότητα, υπευθυνότητα, ανεπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης και επικοινωνίας
  • Αντοχή υπό συνθήκες πίεσης
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις τιμολόγησης και έκδοσης παραστατικών
  • Εξαιρετική γνώση Η/Υ, ERP και πληροφοριακών συστημάτων

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Συνεχής εξέλιξη