Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/1/2020

Πωλητής - Account Manager (Kωδ. BLDMAT0120)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE Consulting and Training για λογαριασμό πελάτη της, εταιρίας δομικών υλικών, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης: Πωλητής - Account Manager.

Αρμοδιότητες:

  • Συχνά επαγγελματικά ταξίδια (Περιοχή ευθύνης: Αττική, Πελοπόννησος, Νησιά Ιονίου & Αιγαίου)
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στην σωστή επιλογή αγοράς
  • Παραγγελιοληψία
  • Δημιουργία και Follow up προσφορών
  • Διαχείριση πελατολογίου (μάντρες δομικών υλικών, καταστήματα ειδών υγιεινής, γυψοσανίδων, χρωματοπωλεία, συνεργεία οικοδομών)
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών
  • Γνώση πωλήσεων στον τομέα των δομικών υλικών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον Office
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια σε τακτά χρονικά διαστήματα
  • Μόνιμη κατοικία: Αθήνα
  • Υψηλή ικανότητα προσαρμογής και ευελιξίας σε διαφορετικές συνθήκες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό σύνολο αμοιβών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop και κινητό τηλέφωνο
  • Extra Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης