Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/06/2023

Στέλεχος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Executive Search & Selection είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερα από 50 χρόνια εμπειρίας, ειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτατων και ανώτερων στελεχών σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό μεγάλης εταιρείας με μακροχρόνια παρουσία στον κλάδο της εμπορίας και επεξεργασίας χαλυβουργικών προϊόντων και έδρα στη Δυτική Αττική, αναζητούμε:

Στέλεχος Πωλήσεων  (Ref. 5112/SR/ESS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών και ενημέρωσή τους για τα προϊόντα της εταιρείας
  • Συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την αύξηση των πωλήσεων
  • Σύνταξη προσφορών και διαχείριση παραγγελιών
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών, με βάση την πολύ καλή γνώση των προϊόντων
  • Συντονισμός διεργασιών με τα υπόλοιπα τμήματα/υποκαταστήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ, ιδανικά σε Διοίκηση Επιχειρήσεων-Marketing ή σε θετικές επιστήμες
  • Εμπειρία στις πωλήσεις και στην υποστήριξη πωλήσεων βιομηχανικών προϊόντων, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Εξοικείωση με το Ms Office (Word, Excel, Outlook) και με συστήματα ERP
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας. Η γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες, ομαδικό πνεύμα, δυναμική προσωπικότητα
  • Αντίληψη, ικανότητα ανάλυσης αναγκών και επίλυσης προβλημάτων
  • Θετική διάθεση, επαγγελματισμός, σοβαρότητα και υπευθυνότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Εκτενή εκπαίδευση και σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο, σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.