Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/04/2019

Τεχνικός για το τμήμα Service

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο του ιατρoτεχνολογικού εξοπλισμού ενδιαφέρεται να προσλάβει Ηλεκτρονικό για εργασία ως Τεχνικό του τμήματος service με έδρα την Αθήνα

Καθήκοντα υποψηφίου
  • Μεριμνά για τον έλεγχο - συντήρηση – επισκευή των μηχανημάτων – συσκευών που παραλαμβάνονται από το τμήμα service
  • Ελέγχει & εντοπίζει βλάβες & δυσλειτουργίες ηλεκτρονικών κυκλωμάτων του εξοπλισμού.
  • Εγκαθιστά και επισκευάζει, ιατρικό εξοπλισμό σε πελάτες
  • Ελέγχει & συντηρεί (σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή) τη λειτουργία των ιατρικών μηχανημάτων
  • Εκπαιδεύει τους πελάτες - χειριστές για την σωστή λειτουργία των ιατρικών μηχανημάτων
  • Παρέχει τεχνικές πληροφορίες - υποστήριξη στους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρονικού ή αντίστοιχης ειδικότητας
  • Άριστη γνώση hardware-software Η/Υ – Δικτύων
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών & τεχνικών όρων για την ανάγνωση & κατανόηση τεχνικών εγχειριδίων
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (ιδανικά στον κλάδο των ιατρικών μηχανημάτων) θα συνεκτιμηθεί
  • Καλή αντίληψη, κριτικό πνεύμα, επιδεξιότητα,ομαδικό και συνεργατικό πνεύμα
  • Ακρίβεια, υπευθυνότητα και προσοχή
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδίων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει
  • Πλήρη απασχόληση & ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Εταιρικό τηλέφωνο και ηλεκτρονικό υπολογιστή
  • Δυνατότητα για καριέρα στον πλέον αναπτυσσόμενο τομέα ιατρικών μηχανημάτων - lasers