Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/10/2021

Τεχνικός Απομακρυσμένης Υποστήριξης & Εγκαταστάσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Τεχνική - εμπορική εταιρεία με έδρα στον Ασπρόπυργο και αντικείμενο την εγκατάσταση, συντήρηση εξοπλισμού και λογισμικών πρατηρίων καυσίμων ζητά υποψήφιο για την στελέχωση του τμήματος Ανάπτυξης και Υποστήριξης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Απομακρυσμένη υποστήριξη συστήματος εισροών εκροών
  • Τεχνική υποστήριξη και συντήρηση hardware (Η/Υ, λειτουργικού συστήματος, ms office, internet, περιφερειακών συσκευών), περιφερειακών συστήματος εισροών εκροών, αντλιών / διανομέων καυσίμων κλπ
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση συστημάτων και εξοπλισμού
  • 1st Level επίπεδο υποστήριξης εμπορικού - λογιστικού προγράμματος.
  • Αναβάθμιση των υπαρχόντων λύσεων της εταιρείας σε επίπεδο hardware και software.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου, ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΙΕΚ (Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικών, Πληροφορικής)
  • Απαραίτητη άριστη γνώστη Η/Υ
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε συναφή συστήματα και εξοπλισμό
  • Προσαρμοστικότητα και ευελιξία σε νέες τεχνολογίες
  • Ικανότητα συνεργασίας
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης

Παροχές

  • Μισθός αναλόγως προσόντων