Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/6/2021

Graphic Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Για ραγδαία αναπτυσσόμενη εκδοτική και βιβλιοδετική εταιρεία-πελάτη μας με εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητούμε να καλύψουμε θέση

Γραφίστα (Graphic Designer).

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργικός σχεδιασμός και επιμέλεια έντυπου υλικού με γνώμονα την εταιρική στρατηγική (κατάλογοι, συσκευασίες, φυλλάδια , διαφημιστικά projects, προωθητικό υλικό κ.λπ.)
  • Δημιουργία υλικού για χρήση σε έντυπα ή / και digital media (ενδεικτικά μπροσιούρες, internet)
  • Δημιουργία εταιρικής ταυτότητας
  • Νέες προτάσεις και ιδέες πάνω στα εταιρικά προϊόντα

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα
  • Πτυχίο γραφιστικής Bachelor of Arts ή ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία
  • Άριστη γνώση προεκτυπωτικού ελέγχου
  • Δημιουργική σχεδίαση εντύπων
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Cloud κυρίως Photoshop, Illustrator & Indesign σε περιβάλλον PC
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Γνώση Web Design καθώς και περιβάλλοντος Wordpress θα εκτιμηθεί

Άλλα προσόντα:

  • Σωστή διαχείριση χρόνου
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές σχέσεις
  • Επικοινωνία
  • Ομαδικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστική αμοιβή
  • Μοντέρνο περιβάλλον
  • Μεγάλες δυνατότητες για πρωτοβουλία