Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/05/2020

Παιδαγωγός Δημιουργικής Απασχόλησης

Εκπαίδευση

Πόλη ΤΟΥΜΠΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Παιδαγωγός Δημιουργικής Απασχόλησης σε ΚΔΑΠ στην περιοχή της Τούμπας.

Θέση εργασίας μερικής ή πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Υπεύθυνη για την απασχόληση των παιδιών στα εργαστήρια (εικαστικών, κόμικς, ζωγραφικής κ.α.)
  • Δημιουργία προγράμματος απασχόλησης (διαθεματική προσέγγιση δραστηριοτήτων)
  • Διαχείριση υλικού (εικαστικών, ζωγραφικής)
  • Οργάνωση εκδηλώσεων του χώρου (σε συνεργασία με τους παιδαγωγούς του χώρου)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο προσχολικής ή δημοτικής εκπαίδευσης (ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ)
  • Προϋπηρεσία 1-2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office
  • Ιδιαίτερες δεξιότητες σε εικαστικά και ζωγραφική
  • Συνέπεια, Ευρυματικότητα, Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό και Οργανωτικό πνεύμα

Παροχές

  • Μισθός
  • Ασφάλεια
  • Καθαρό, οργανωμένο περιβάλλον