Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/8/2019

Στέλεχος Πωλήσεων - Άριστη γνώση γερμανικών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Στέλεχος Πωλήσεων / Sales Manager για το τμήμα πωλήσεων εταιρείας της Γερμανίας, με δυνατότητα εργασίας στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:
  • Πωλήσεις προϊόντων
  • Επικοινωνία με υπάρχoν πελατολόγιο και αναζήτηση νέων πελατών
  • Λήψη παραγγελιών
  • Συνεργασία με τα τμήματα προμηθειών
  • Συνεχής παρακολούθηση πωλήσεων και επίτευξη στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές Διοίκησης Επιχειρήσεων ή σχετικές με το αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων
  • Οργανωτικότητα
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση Η/Υ, ιδιαιτέρως MS Office και ιδανικά ERP συστήματα
  • Άριστη γνώση γερμανικών
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας και άριστες προοπτικές εξέλιξης
  • Εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικός μισθός και δυνατότητα εργασίας από την Θεσσαλονίκη