Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/6/2021

Υπεύθυνος τμήματος Εισαγωγών / Εξαγωγών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΜΑΓΟΥΛΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Convex AEBE είναι μια από τις κορυφαίες εταιρείες παραγωγής και εμπορίας στον κλάδο ειδών κιγκαλερίας και ενδιαφέρεται να προσλάβει για την έδρα της στη Μαγούλα Αττικής:

Υπάλληλο Τμήματος Εισαγωγών/ Εξαγωγών

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση παραγγελιών των προμηθευτών και πελατών εξωτερικού
  • Καθημερινή Εξυπηρέτηση των πελατών και των προμηθευτών εξωτερικού
  • Προγραμματισμός φορτώσεων των εισαγωγών και των εξαγωγών
  • Καταχώρηση εγγράφων των εισαγωγών/εξαγωγών και σύνταξη κοστολογίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι. οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και ιδιαίτερα EXCEL και συστημάτων ERP

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας