Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2019

Προϊστάμενος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΟΖΑΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H ICAP Executive Search & Selection είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών προς Επιχειρήσεις στην Ελλάδα. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάση των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό γνωστής βιομηχανίας με έδρα στην ευρύτερη περιοχή της Δυτικής Μακεδονίας, μέλους γνωστού ομίλου εταιρειών, αναζητούμε Προϊστάμενο Λογιστηρίου.

Προϊστάμενος Λογιστηρίου (Ref.4568/SAC/ESS/GR)

Το στέλεχος θα αναφέρεται στον Οικονομικό Διευθυντή του Ομίλου.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Εποπτεία και συντονισμός της ομάδας του λογιστηρίου που αποτελείται από τρία άτομα
  • Οργάνωση και συντονισμός όλων των ενεργειών του Λογιστηρίου με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος
  • Παρακολούθηση των οικονομικών στοιχείων της εταιρίας (λογιστικών, φορολογικών και κοστολόγησης)
  • Υποβολή των σχετικών εκθέσεων προς τον Οικονομικό Διευθυντή
  • Εκπόνηση και παρακολούθηση υλοποίησης ετησίου προϋπολογισμού
  • Έλεγχος διαδικασιών του τμήματος φορτώσεων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Σημαντική προϋπηρεσία σε οργανωμένο λογιστήριο βιομηχανίας
  • Σημαντικό πλεονέκτημα θα αποτελέσει η προηγούμενη κατοχή υπεύθυνης θέσης στην Οικονομική Διεύθυνση Βιομηχανίας
  • Κατοχή ή ωρίμανση (μέσα στην επόμενη τριετία) του δικαιώματος λήψης υπογραφής Α’ τάξεως
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή χρήση εφαρμογών MS Office και των συστημάτων ERP (ιδανικά της Singular-Logic)
  • Εμπειρία σε διοίκηση ομάδας
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες, προσοχή στη λεπτομέρεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό μισθό και κάλυψη των εξόδων ενοικίου.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.