Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/07/2021

Πωλητής Φαρμακείων - Ιατρικός Επισκέπτης

Υγεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πολυεθνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των ιατροτεχνολογικών προϊόντων, με έμφαση στο σακχαρώδη διαβήτη, επιθυμεί να προσλάβει νέο προσωπικό για τη θέση του Πωλητή - Ιατρικού Επισκέπτη με έδρα στην Αθήνα για την κάλυψη φαρμακείων και ιατρών.

Θα εξετασθούν αποκλειστικά βιογραφικά με προϋπηρεσία σε προώθηση υγειονομικού υλικού σε Φαρμακεία.

Καθήκοντα:
  • Ανάπτυξη του μεριδίου της εταιρίας στην περιοχή μέσω της προώθησης των προϊόντων της στα φαρμακεία
  • Ανάπτυξη και διατήρηση πολύ καλών σχέσεων με τους γιατρούς
  • Άριστη εφαρμογή της στρατηγικής της εταιρείας
  • Προγραμματισμός της εργασίας του με τη μεγαλύτερη δυνατή αποτελεσματικότητα (time management)
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού
  • Προτάσεις για βελτιώσεις ή/και λύσεις σε προβλήματα
  • Ικανότητα ανάληψη πρωτοβουλιών (όπου κρίνεται απαραίτητο)
  • Καταγραφή των επισκέψεων και των αποτελεσμάτων σε ηλεκτρονικό πρόγραμμα

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια στον τομέα των πωλήσεων στο χώρο του φαρμακείου
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα συχνών ταξιδίων με διανυκτερεύσεις εκτός έδρας
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό τηλέφωνο