Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/5/2020

Λογιστής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρία στο χώρο της εστίασης προτίθεται να προσλάβει άμεσα Λογιστή πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Παραλαβή και αρχειοθέτηση όλων των παραστατικών που αφορούν τη λειτουργία της εταιρίας
  • Καταχώρηση όλων των παραστατικών σε Γ' κατηγορίας βιβλία
  • Τήρηση αρχείου εργαζομένου (ΟΑΕΔ, επιθεώρηση, ΙΚΑ, βιβλία αδειών)
  • Έκδοση και εκτέλεση προσλήψεων, τακτικών πληρωμών μισθοδοσίας και σχετικούς φορείς
  • Πιστωτικοί έλεγχοι προμηθευτών-πελατών
  • Προβλέψεις ταμιακών ροών
  • Ad - Hoc reporting
  • Γνώση σύνταξης οικονομικών καταστάσεων με ΕΛΠ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Μεταπτυχιακός τίτλος επιθυμητός
  • Τουλάχιστον 4 έτη προϋπηρεσία σε θέση λογιστηρίου Α.Ε
  • Άριστη γνώση λογιστικού σχεδίου, φορολογίας εισοδήματος και ΦΠΑ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψηφίους
  • Άριστη γνώση MS-Office,ERP
  • Γνώση εργατικής νομοθεσίας θα εκτιμηθεί
  • Εχεμύθεια
  • Προσαρμοστικότητα
  • Ευελιξία
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Α' τάξης ή σε διαδικασία απόκτησης Α΄τάξης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός βάση κριτηρίων αξιολόγησης