Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/11/2017

Μηχανικός Πωλήσεων Βορείου Ελλάδος (Κωδ.θέσης 722/74973)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εμπορικής εταιρίας, αναζητά ένα δυναμικό άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Μηχανικός Πωλήσεων Βορείου Ελλάδος

Περιγραφή Θέσης

·      Ανάπτυξη και διαχείριση πελατολογίου

·      Ανεύρεση νέου πελατολογίου

·      Ενημέρωση πελατών για τα νέα προϊόντα της εταιρίας

·      Εξυπηρέτηση και διαχείριση αναγκών των πελατών

·      Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας

·      Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και ανάλυση των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

·      Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου / Μηχανολόγου Μηχανικού

·      Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε πωλήσεις σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων, ιδανικά στον ηλεκτρικό και ηλεκτρονικό κλάδο

·      Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορική και γραπτή επικοινωνία

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης και ευελιξίας

·      Δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων

·      Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα

·      Προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων

·      Δυνατότητα ταξιδίων

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Εταιρικό αυτοκίνητο, εταιρικό κινητό, bonus επίτευξης στόχων

·      Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας