Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/11/2021

Business Sales Expert

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΓΡΕΒΕΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό ενός από τους μεγαλύτερους παρόχους τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα, αναζητά στελέχη για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Business sales expert (Ref. code 5533/ΒΕΧ/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Αποτελεσματική διαχείριση των αιτημάτων των εταιρικών πελατών εντός φυσικού καταστήματος συνεργάτη της εταιρείας
  • Ανάπτυξη πελατολογίου μέσω προγραμματισμού συναντήσεων και παρουσίασης των υπηρεσιών της εταιρείας στο χώρο των πελατών
  • Πρόταση εξατομικευμένων λύσεων προς τους επαγγελματίες και παρακολούθηση των συμφωνιών
  • Επίτευξη πωλήσεων των υπηρεσιών της εταιρείας
  • Αναφορά και συνεχής επικοινωνία με την εταιρεία για την βέλτιστη εξυπηρέτηση του δυνητικού και υπάρχοντος πελατολογίου

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:
  • Προϋπηρεσία σε πωλήσεις προϊόντων ή υπηρεσιών, ιδανικά από τον κλάδο των  τηλεπικοινωνιών ή της τεχνολογίας
  • Οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια και επαγγελματισμό
  • Επικοινωνιακό, εξωστρεφή και δυναμικό χαρακτήρα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων και όρεξη για εξέλιξη στο χώρο των πωλήσεων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Σταθερό μισθό
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.