Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/03/2021

Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το Jobfind.gr, για λογαριασμό πελάτη του, βιομηχανία προϊόντων εξοικονόμησης ενέργειας με έδρα στη Νέα Ιωνία Θεσσαλονίκης, ζητά Marketing Manager.

Περιγραφή θέσης εργασίας
Οι αρμοδιότητες του Marketing Manager περιλαμβάνουν την παρακολούθηση και την ανάλυση της απόδοσης των διαφημιστικών εκστρατειών, την εναρμόνιση όλου του υλικού marketing με την εταιρική μας ταυτότητα. Την συνεργασία με τον εξωτερικό συνεργάτη στο τομέα του Digital Marketing. Την δημιουργία υλικού προώθησης και το market research.

Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη στρατηγικών και τακτικών για την αναγνωρισιμότητα της εταιρείας μας και την απόκτηση της κατάλληλης επισκεψιμότητας.
  • Διαμόρφωση επιτυχημένων εκστρατειών marketing και ανάληψη της ευθύνης για την υλοποίηση τους, από τη σύλληψη της αρχικής ιδέας έως την εκτέλεση
  • Συνεργασία και καθοδήγηση στον εξωτερικό συνεργάτη για το Digital Marketing (website, linkedin, Facebook κτλ)
  • Παραγωγή πολύτιμου και ενδιαφέροντος περιεχομένου για τον ιστότοπο και το ιστολόγιο μας, που προσελκύει τις στοχευμένες ομάδες και μετατρέπει τους επισκέπτες σε πελάτες
  • Διαμόρφωση στρατηγικών σχέσεων και συνεργασίας με φορείς και εταιρείες που αφορούν τον κλάδο μας.
  • Κατάρτιση και παρακολούθηση του προϋπολογισμού marketing σε τριμηνιαία και ετήσια βάση, και αποτελεσματική κατανομή πόρων
  • Δημιουργία υλικού marketing και δημοσιεύσεων
  • Μέτρηση και αναφορά απόδοσης των εκστρατειών marketing, συγκέντρωση στοιχείων και αξιολόγηση έναντι των στόχων.
  • Ανάλυση συμπεριφοράς καταναλωτών σε στοχευμένες αγορές (marker research) και αντίστοιχη προσαρμογή των εκστρατειών email και διαφήμισης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στο marketing, σε συνδυασμό με την απαιτούμενη ικανότητα και προθυμία για μάθηση
  • Εμπειρία στην αναγνώριση των στοχευμένων κοινών, και στη δημιουργική επινόηση και καθοδήγηση διάφορων καναλιών εκστρατειών marketing που προσελκύουν το ενδιαφέρον, ενημερώνουν και παροτρύνουν
  • Άριστη γνώση εργαλείων ανάλυσης ιστού (π.χ. Google Analytics)
  • Εμπειρία στη δημιουργία και τη βελτιστοποίηση καμπάνιας.
  • Καλή αισθητική και εκτίμηση των καλογραμμένων κειμένων και της ευφυούς επικοινωνίας
  • Διαρκής ενημέρωση για τις τελευταίες τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στο διαδικτυακό marketing και τις σχετικές μετρήσεις

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και επαγγελματικό περιβάλλoν εργασίας