Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/3/2023

Μηχανικός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελλάδα στο σχεδιασμό, παραγωγή και στη διάθεση επαγγελματικών ψυγείων και ανοξείδωτων κατασκευών, επιθυμεί να στελεχώσει τη παρακάτω θέση

Μηχανικό Παραγωγή

Καθήκοντα θέσης

  • Σύνταξη ημερήσιου και εβδομαδιαίου προγράμματος παραγωγής
  • Στενή συνεργασία με το εμπορικό τμήμα
  • Δημιουργία και παρακολούθηση δεικτών παραγωγής
  • Υποβολή εκθέσεων και αναφορών στον Γενικό Διευθυντή

Δευτερεύον καθήκοντα θέσης

  • Προτάσεις για βελτιώσεις παραγωγικών διαδικασιών και ροών
  • Εισαγωγή δεδομένων στο MRP

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

  • ΤΕΙ/ΑΕΙ- Ιδανικά πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού ή μηχανικού παραγωγής
  • Βασικές αρχές οργάνωσης και προγραμματισμού παραγωγής
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Επιθυμητή η γνώση συστημάτων MRP, ERP, B.I.
  • Ικανότητα ανάγνωσης σχεδίων, διατάξεων και σχεδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας και παροχής αναφορών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαχείρισης κρίσεων
  • Αντίληψη και ευελιξία
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου
  • Αποτελεσματικότητα
  • Υπευθυνότητα

Παροχές

Παροχές Εταιρείας

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, δυναμικό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους/τις υποψήφιους/ες που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια έτσι ώστε να οριστεί προγραμματισμένη συνάντηση για συνέντευξη.