Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/9/2022

Γραμματειακή υποστήριξη διαχείρισης Ευρωπαϊκών & Εθνικών προγραμμάτων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Υπάλληλος Γραμματειακής Υποστήριξης από την Datoptron στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου (Παλαιό κτήριο Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών).

Περιγραφή θέσης:

  • Γραμματειακή και διοικητική υποστήριξη και εκτέλεση εργασιών γραφείου
  • Έλεγχος οικονομικής διαχείρισης εκτελούμενων ερευνητικών ευρωπαϊκών προγραμμάτων
  • Έλεγχος τηρούμενων timesheets εκτελούμενων προγραμμάτων
  • Υποστήριξη επιστημονικών υπευθύνων στα πλαίσια υλοποιούμενων προγραμμάτων
  • Εφαρμογή κανόνων επιλεξιμότητας διαδικασιών και δαπανών εκτελούμενων προγραμμάτων-συμβάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ (Πτυχίο οικονομικής ή λογιστικής επιστήμης ή κάτι σχετικό)
  • Εμπειρία σε θέση γραμματειακής υποστήριξης
  • Πολύ καλή γνώσης της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών γραφείου (ΜS-Office)
  • Οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

  • Σύναψη σύμβασης εργασίας ορισμένου χρόνου ή μίσθωσης έργου