Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/6/2021

Πωλητής σε κατάστημα ιατρικών ειδών

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία Ιατρικών Ειδών στην προσπάθεια συνεχούς βελτίωσης των υπηρεσιών της, ζητά να προσλάβει Πωλητή εντός καταστήματος στο κέντρο της Θεσσαλονίκης για πλήρη απασχόληση, με διάθεση για εργασία, ενθουσιασμό και ομαδικό πνεύμα, για να πλαισιώσει την ήδη υπάρχουσα ομάδα πωλήσεων.

Αρμοδιότητες:
  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Παρακολούθηση και υλοποίηση παραγγελιών
  • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
  • Παραλαβές εμπορευμάτων
  • Διαχείριση αποθεμάτων
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών στην πώληση ιατρικών προϊόντων
  • Άριστη γνώση χρήσης λογισμικού εμπορικής διαχείρισης και των εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα στην πώληση
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Ευχέρεια λόγου, ευγένεια, συνέπεια
  • Παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα, συνέπεια και υψηλή αίσθηση ευταξίας και οργάνωσης, με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Πτυχίο Ανωτάτης - Ανώτερης Σχολής ή ισότιμου οργανισμού, προτίμηση σε υποψηφίους με πτυχίο υγειονομικών επαγγελμάτων
  • Βασικές γνώσεις ηλεκτρονικών πωλήσεων

Παροχές

  • Σταθερό μηνιαίο μισθό
  • Πλήρη ασφαλιστική κάλυψη και όλα τα νόμιμα επιδόματα και δώρα
  • Συνέπεια στις πληρωμές
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Σταθερότητα