Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/1/2022

Barman/Barista

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Barman/Barista
για το ξενοδοχείο του στη Σκιάθο για το καλοκαίρι του 2022

Αρμοδιότητες:
• Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών για τους πελάτες του μπαρ και του εστιατορίου
• Παρασκευή καφέ
• Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
• Διατήρησης ενός οργανωμένου και καθαρού μπαρ, με όλες τις απαραίτητες προμήθειες
• Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
• Ανάμειξη υλικών για την παρασκευή κοκτέιλ
• Σχεδιασμός και παρουσίαση του μενού του μπαρ

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4* ή 5*
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Γνώση καφέ,smoothies και latte art
• Γνώση κοκτέιλ
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
• Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
• Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
• Ομαδικό πνεύμα

Επιθυμητά προσόντα:

• Απόφοιτος/η σχολής τουριστικών επιχειρήσεων
• Γνώση 2ης ξένης γλώσσας

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση

Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.