Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/01/2023

Picker - Υπάλληλος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία με πολυετή παραμονή στον χώρο του εμπορίου και επεξεργασίας τροφίμων, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Picker - Υπάλληλος Αποθήκης (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Κωδικός Θέσης: WRHS0123

Αρμοδιότητες:
  • Ορθή παραλαβή και ανεφοδιασμός του χώρου συσκευασίας.
  • Επεξεργασία, συσκευασία, παλετοποίηση και αποστολή παραγγελιών με ακρίβεια σύμφωνα με τις προδιαγραφές και διαδικασίες.
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση παραγγελιών πελατών.
  • Διατήρηση της τάξης και της καθαριότητας στους χώρους της αποθήκης.
  • Εφαρμογή και τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας.
  • Συμμετοχή στην ετήσια φυσική απογραφή αποθεμάτων της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Γενικού Λυκείου.
  • Ομαδικό πνεύμα και συνεργασία.
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και ακρίβεια.
  • Σχετική προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί προσόν.
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρικού παλετοφόρου θα θεωρηθεί προσόν.
  • Γνώση χειρισμού WMS και τεχνικών αποθήκευσης θα θεωρηθεί προσόν.

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει:

  • Πενθήμερη απασχόληση με πρωινό ωράριο εργασίας.
  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση.
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση.