Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/1/2023

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΥΛΩΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H lmw αναζητά έναν έμπειρο Βοηθό Λογιστή, για τις ανάγκες δυναμικά αναπτυσσόμενης Βιομηχανίας Τροφίμων, με έδρα τον Αυλώνα Αττικής.

Αρμοδιότητες:

• Έλεγχος, καταχώρηση και οργάνωση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγράφων
• Επικοινωνία με το δίκτυο πελατών και προμηθευτών σχετικά με τις συμφωνίες υπολοίπων και οφειλών
• Έκδοση τιμολογίων και συμμετοχή στη σύνταξη σχετικού reporting προς την Οικονομική Διεύθυνση και Διοίκηση
• Συνεργασία με λοιπά τμήματα για επίλυση θεμάτων προς είσπραξη των απαιτήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών, Λογιστικής ή συναφούς αντικειμένου
• 3+ έτη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
• Προϋπηρεσία σε διπλογραφικά βιβλία, κώδικα φορολογίας εισοδήματος, ΦΠΑ, ΕΛΠ και εργατικά
• Εξοικείωση με ERP λογισμικά και προγράμματα εμπορικής διαχείρισης
• Άριστη γνώση Excel & Windows
• Πολύ καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

• Οργανωτικές δεξιότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
• Αναλυτική σκέψη και ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών
• Υψηλό αίσθημα υπευθυνότητας και προσαρμοστικότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει τη δυνατότητα εργασίας σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο και σύγχρονο περιβάλλον, καθώς και ανταγωνιστικό πακέτων αποδοχών.