Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/6/2021

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό μιας από τις πλέον σύγχρονες βιομηχανικές μονάδες στο χώρο του πρωτογενούς τομέα, με έδρα την ευρύτερη περιοχή της Δυτικής Θεσσαλονίκης, αναζητείται:

Βοηθός Λογιστή (Ref. 5519/ACC/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Καθημερινή καταχώριση και έλεγχος λογιστικών εγγραφών βιβλίων Γ' κατηγορίας
  • Συμφωνίες πελατών, προμηθευτών και λοιπών λογαριασμών
  • Καταχωρήσεις και συμφωνίες κινήσεων τραπεζών
  • Έκδοση τιμολογίων & επισκόπηση δαπανών
  • Διαχείριση επιταγών
  • Κλείσιμο μηνός και συμμετοχή στην έκδοση περιοδικών δηλώσεων
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία για τη σύνταξη του Ισολογισμού και την κατάρτιση φορολογικών δηλώσεων και ΦΠΑ
  • Υποστήριξη σε όλο το φάσμα εργασιών του λογιστηρίου

    Απαραίτητα Προσόντα

    Προφίλ Υποψηφίου:
    • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
    • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε παραγωγική ανώνυμη εταιρεία με βιβλία Γ’ κατηγορίας
    • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
    • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office. Εξοικείωση στο χειρισμό μηχανογραφικών εφαρμογών ERP, ιδανικά του Softone
    • Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες και πολύ καλή διαχείριση χρόνου
    • Συνέπεια, υπευθυνότητα και ακεραιότητα
    • Συνδυαστική σκέψη και έμφαση στη λεπτομέρεια
    • Ομαδικό πνεύμα

      Παροχές

      Η εταιρεία προσφέρει:
      • Ικανοποιητικό μισθό
      • Συνεχή εκπαίδευση και κατάρτιση
      • Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

      Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.