Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/09/2022

Σχεδιαστής – Μελετητής Μητρών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη 25 ΧΛΜ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΙΛΚΙΣ, ΒΙΠΑ ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ELVIAL SA, με πυλώνες ανάπτυξης την τεχνολογική πρωτοπορία, το απαράμιλλο design και την πελατοκεντρική φιλοσοφία ξεχωρίζει στην ευρωπαϊκή αγορά διέλασης αλουμινίου και αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου για περισσότερο από 30 χρόνια.

Στο πλαίσιο της αναπτυξιακής της στρατηγικής, επιθυμεί να προσλάβει:

Σχεδιαστή – μελετητή μητρών

Η θέση αναφέρεται στο τμήμα Κατασκευαστικού Μητρών της εταιρείας, με βασικό στόχο τη μελέτη και το σχεδιασμό μητρών διέλασης προφίλ αλουμινίου.

Βασικά Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση μελετών μητρών διέλασης αλουμινίου
  • Σχεδιασμός των μοντέλων των τεμαχίων της μήτρας
  • Παρακολούθηση των προβών των νέων μητρών
  • Προγραμματισμός μέσω λογισμικού CAM των CNC εργαλειομηχανών (Κέντρα κατεργασίας, Ηλεκτροδιαβρώσεις σύρματος, κλπ)
  • Συμμετοχή στις προληπτικές συντηρήσεις των εργαλειομηχανών CNC

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού Βιομηχανικού Σχεδιασμού ή Τεχνολόγου Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Καλή γνώση AutoCAD
  • Επιθυμητή η γνώση SolidWorks
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Επαγγελματισμό, συνέπεια και δέσμευση για το αποτέλεσμα
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
  • Δωρεάν μεταφορά με εταιρικά λεωφορεία
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης