Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2023

Διαχειριστής E - Shop / Γραφίστας - Γραφίστρια

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΟΛΙΝΔΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία Menooshop.com με έδρα εργασίας τον Κολινδρό Πιερίας, που δραστηριοποιείται στην κατασκευή προσωποποιημένων προϊόντων στον χώρο της εστίασης και του hospitality, αναζητά υπεύθυνο άτομο για την διαχείριση του e-shop της.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση πελατών - Παραγγελιοληψία (τηλεφωνική και online through emails, Shopify platform & social media messages).
  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών (orders are only for customized products)
  • Δημιουργία μακετών με γραφιστικά προγράμματα (CorelDraw/Photoshop) - παρέχεται εκπαίδευση.
  • Τιμολόγηση
  •  Συνεργασία & συνεννόηση με παραγωγή για εκπλήρωση τως πρωσωποποιημένων παραγγελίων.
  • Αποστολές των παραγγελιών Ελλάδα και εξωτερικό (έκδοση voucher από γενική ταχυδρομική, TNT, DHL και σε κάποιες χώρες διαδικασία εκτελωνισμού σε τρίτες χώρες) - παρέχεται εκπαίδευση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου όπως Shopify, WooCommerce
  • Αρκετά καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά-προφορικά) - 70% των πελατών είναι εξωτερικού.
  • Γνώση γραφιστικών προγραμμάτων: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw (θα προτιμηθεί ιδιαίτερα) - είναι μερός της καθημερινής εργασίας.
  • Οργανωτικότητα, υπευθυνότητα και προσαρμοστικότητα με την κουλτούρα της επιχείρησης.

Παροχές

  • Πολύ καλός μισθός με προοπτικές αύξησης (1200€)
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης
  • Δυνατότητα απομακρυσμένης - υβριδικής εργασίας (έπειτα από ένα χρονικό διάστημα εξοικείωσης στην έδρα με πλήρες γνώση και κατανόηση των αρμοδιότητων του).