Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Βοηθός Λογιστή

Κατηγορία: Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή σε λογιστικό γραφείο στην περιοχή της Κυψέλης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα θέσης:

  • Καταχώρηση παραστατικών εσόδων, αγορών και δαπανών Γ' κατηγορίας
  • Προετοιμασία μηνιαίων και ετήσιων φορολογικών υποχρεώσεων
  • Παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών και συμφωνίες με τράπεζες
  • Επικοινωνία και πραγματοποίηση συμφωνιών με προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση ΕΛΠ Φορολογίας Εισοδήματος
  • Επιθυμητή γνώση ΔΛΠ
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση MS OFFICE (Excel, Word, PowerPoint)
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό και απαιτητικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργατικότητα, συνέπεια αξιοπιστία και εχεμύθεια
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας και μεθοδικότητα

Παροχές

Παρέχονται:

  • Σταθερό πακέτο αμοιβών αναλόγως προσόντων πλέον Bonus
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας σε σύγχρονο περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση