Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/7/2022

Σερβιτόρος / Βοηθός σερβιτόρου / Room Service Agent

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η TOR Hotel Group είναι μια οικογενειακή επιχείρηση με μακρά παράδοση στο χώρο της φιλοξενίας, που ξεκινάει από το 1925 με το άνοιγμα του πρώτου πολυτελούς ξενοδοχείου στη Θεσσαλονίκη. Από τότε έως και σήμερα, η οικογένεια Τορνιβούκα συνέχισε τη μακρά παράδοσή της με τη δημιουργία 5 πρωτοποριακών ξενοδοχείων στη Βόρεια Ελλάδα.

Ελάτε στην οικογένειά μας για τη σεζόν του 2022 στο Eagles Palace και Eagles Villas ένα πρωτοποριακό 5* Luxury Resort όπου αναζητούμε

Σερβιτόρο / Βοηθό σερβιτόρου / Room Service Agent

Τοποθεσία: Ουρανούπολη, Χαλκιδική

Περιγραφή θέσης
Ο Σερβιτόρος/Βοηθός σερβιτόρου/Room Service Agent θα υποστηρίζει αποτελεσματικά, μαζί με την υπόλοιπη ομάδα του εστιατορίου, όλες τις λειτουργίες επισιτισμού έτσι ώστε οι πελάτες να απολαμβάνουν υψηλού επιπέδου εξυπηρέτηση.

Αρμοδιότητες:

  • Σερβίρισμα φαγητών και ποτών, προετοιμασία του εστιατορίου σύμφωνα με τα πρότυπα του ξενοδοχείου
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με το μενού και τη λίστα κρασιών
  • Έλεγχος του χώρου του εστιατορίου και του buffet ώστε να είναι καθαρός και σε άριστη κατάσταση
  • Ευγενικό καλωσόρισμα των πελατών και διαχείριση παραπόνων και αιτημάτων
  • Διατήρηση υψηλής ποιότητας προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε ανάλογη θέση, 1-2 ετών ιδανικά σε ξενοδοχείο πολυτελείας
  • Άριστη γνώση αγγλικών, θα εκτιμηθεί θετικά η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Πτυχίο τουριστικής σχολής θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν

Παροχές

Προσφέρονται:
  • Ευχάριστο και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρης διατροφή και διαμονή
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης
Παρακαλούμε να αποστείλετε ένα ανανεωμένο βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.

Στην TOR HOTEL GROUP είμαστε υπερήφανοι γιατί προσφέρουμε άριστο και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας, ίσες ευκαιρίες και περαιτέρω εξέλιξη σε ενθουσιώδεις επαγγελματίες του χώρου.

www.torhotelgroup.gr/career