Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2020

Φύλακες Ασφάλειας (Κωδικός: SECGUARD20)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΛΙΟΥΡΙ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Med Sea Health Α.Ε. αναζητά για τη σεζόν 2020 για το 5* ξενοδοχειακό της συγκρότημα Miraggio Thermal Spa Resort στο Παλιούρι, στην Κασσάνδρα Χαλκιδικής:

Φύλακες Ασφάλειας
(Κωδικός: SECGUARD20)

Ο ΡΟΛΟΣ
O Φύλακας Ασφαλείας του ξενοδοχειακού συγκροτήματος είναι υπεύθυνος για την προστασία της ζωής και της περιουσίας του ξενοδοχειακού συγκροτήματος και των ατόμων που εργάζονται και φιλοξενούνται σε αυτό.

Τα καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνουν:

  • Παρέχει υπηρεσίες προστασίας με βάση τους διατυπωμένους κανόνες της επαγγελματικής δεοντολογίας
  • Ελέγχει την πρόσβαση και αποχώρηση πελατών, προσωπικού και άλλων προσώπων καθώς και αντικείμενων
  • Διενεργεί την φύλαξη εγκαταστάσεων, περιουσιών και προσώπων, μέσω περιπολιών φύλαξης (PATROL)
  • Διαχειρίζεται απειλές και κρίσεις στο χώρο που προστατεύει και επικοινωνεί με τις αρμόδιες τοπικές αρχές (Αστυνομία, Πυροσβεστική, Λιμενικό, κλπ.) σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης
  • Είναι ευέλικτος, αποδέχεται την ανάθεση καθώς και την τροποποίηση αρμοδιοτήτων από τον Υπεύθυνο Φύλαξης, την εργασία σε κυλιόμενες βάρδιες, την εργασία σε εναλλασσόμενους ρόλους και σημεία φύλαξης εντός του ξενοδοχειακού συγκροτήματος, μπορεί να λειτουργεί αποτελεσματικά είτε ως μονάδα είτε ως μέρος ομαδικής περιπολίας, ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες
  • Ανταποκρίνεται σε κάθε άλλο περιστασιακό αίτημα (συναφές με το αντικείμενο δραστηριότητάς του) που προκύπτει και του ανατίθεται από την Διεύθυνση ή τον άμεσο προϊστάμενό του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της Ελληνικής γλώσσας και πολύ καλή γνώση της Αγγλικής.Οποιαδήποτε γνώση τρίτης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν
  • Απαραίτητη γνώση (και ιδιαιτέρως επιθυμητή η πιστοποίηση) πάνω σε κανονισμούς Υγιεινής και Ασφάλειας στην εργασία και γνώσεις παροχής πρώτων βοηθειών
  • 2-5 ετή τουλάχιστον εμπειρία σε αντίστοιχη θέση στον ξενοδοχειακό κλάδο (κατά προτίμηση σε μεγάλες μονάδες) ή σε ιδιωτική εταιρεία παροχής υπηρεσιών ασφαλείας, με εμπειρία στην φύλαξη μεγάλων υπαίθριων χώρων
  • Πολύ καλή φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση
  • Ομαδικότητα, εργατικότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας, ηθικός, επικοινωνιακός, με επαγγελματική και ευγενική συμπεριφορά

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • 6-8 μήνες απασχόληση
  • Εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Διατροφή και στέγαση (για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κασσάνδρας)
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.