Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/2/2023

Team Leader Συσκευασίας / Παραγωγής

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΒΙΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Περιγραφή

Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στο Διευθυντή Παραγωγής.

Καθήκοντα:
  • Συνεργάζεται με όλους τους Team Leaders για την αναπροσαρμογή του πλάνου ημερήσιων εργασιών.
  • Συνεργάζεται με τα τμήματα Αποθήκης/Ποιοτικού ελέγχου/Τεχνικού για την αδιάλειπτη λειτουργία του τμήματος.
  • Εφαρμόζει το πλάνο παραγωγής και συντονίζει τις γραμμές παραγωγής. Επιβεβαιώνει τη σωστή καταγραφή εντύπων.
  • Επιβλέπει και συντονίζει το προσωπικό και όλες τις διεργασίες σε καθημερινή βάση. (Εξοπλισμός/Καθαριότητες/Υ&Α)
  • Παρέχει οδηγίες και επιβλέπει τις εργασίες τακτοποίησης του χώρου και του εξοπλισμού.
  • Παρεμβαίνει άμεσα και αποτελεσματικά στις μηχανές συσκευασίας σε ρυθμίσεις βελτιστοποίησης και διορθωτικές ενέργειες.
  • Φροντίζει για τη διενέργεια των απαιτούμενων ελέγχων σε κάθε στάδιο σύμφωνα με τις ισχύουσες διαδικασίες / οδηγίες.
  • Επιθεωρεί καθημερινά το χώρο και το προσωπικό. Παρακολουθεί και αναφέρει αποκλίσεις από τις τρέχουσες διαδικασίες.
  • Διενεργεί επιτόπιους ελέγχους για τη διασφάλιση τήρησης των διαδικασιών λειτουργίας του εργοστασίου βάσει των απαιτήσεων GMP/Πελατών/προτύπων ποιότητας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/Τεχνικής σχολής, Μηχανικών παραγωγής/Μηχανολόγων/Τεχνικών
  • Εμπειρία 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση βιομηχανικού περιβάλλοντος
  • Γνώσεις χειρισμού Η/Υ
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ισχυρές οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων

Παροχές

Προσφέρουμε:
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες συνεχούς εξέλιξης σε σύγχρονο εξαγωγικό περιβάλλον