Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/09/2019

Υπάλληλος τμήματος μηχανογράφησης

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εξαγωγική εταιρεία με έδρα στη Θεσσαλονίκη αναζητά Υπάλληλο για το τμήμα μηχανογράφησης.

Περιγραφή θέσης:
  • Επίβλεψη ορθής λειτουργίας προγραμμάτων της εταιρίας (ERP/WMS/OFFICE)
  • Σε συνεργασία με εξωτερικό συνεργάτη, παραμετροποίηση των προγραμμάτων ανάλογα με τις ανάγκες των στελεχών της εταιρείας
  • Οργάνωση και επίβλεψη project κάλυψης αναγκών εταιρείας σε επίπεδο μηχανογράφησης
  • Σε συνεργασία με εξωτερικό συνεργάτη, επίβλεψη μηχανογραφικού εξοπλισμού και δικτύου εταιρείας, μηχανογραφική υποστήριξη προς συναδέλφους
  • Διαχείριση ιστοσελίδας, ανάπτυξη νέων διαδικτυακών εργαλείων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων ERP (κατά προτίμηση SOFTONE) και WMS (κατά προτίμηση MANTIS)
  • Άριστη γνώση Microsoft OFFICE (κυρίως Outlook, Excel, Word)
  • Ικανότητα ανάλυσης προβλημάτων και αναγκών που προκύπτουν σε επίπεδο πληροφορικής και άμεσης επίλυσης τους με τους εξωτερικούς συνεργάτες της εταιρείας
  • Γνώσεις μηχανοργάνωσης και δικτύων
  • Οργανωτικότητα και υπευθυνότητα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας γραπτώς και προφορικώς
  • Πτυχίο πληροφορικής ή προγραμματισμού (σε γλώσσα SQL)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα στην εργασία
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών

Παροχές

  • Εργασία πλήρους απασχόλησης
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ευχάριστο περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρία