Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/1/2023

Marketing/Brand Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H lmw αναζητά έναν Marketing Assistant, για τις ανάγκες δυναμικά αναπτυσσόμενης Βιομηχανίας Τροφίμων.

Αρμοδιότητες:
  • Συνεργασία με agencies και τυπογραφεία για τη διαμόρφωση και εκτύπωση υλικών συσκευασίας, διαφημιστικών εντύπων και λοιπών υλικών
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες, με στόχο το σχεδιασμό και την οργάνωση των απαραίτητων δραστηριοτήτων προώθησης
  • Συνεργασία με το Δημιουργικό Τμήμα της εταιρείας για τη διεξαγωγή των κατάλληλων ενεργειών μάρκετινγκ
  • Παροχή διοικητικής υποστήριξης κατά τη διάρκεια συμμετοχών της εταιρείας σε εμπορικές εκθέσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Διαχείριση marketing projects προώθησης εμπορικών εκθέσεων
  • Σχεδιασμός & δημιουργία επικοινωνιακού υλικού
  • Δημιουργία αναφορών – στατιστικές αναλύσεις στοιχείων
  • Γενικότερη υποστήριξη του τμήματος Marketing

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Marketing & Επικοινωνία, Πωλήσεις ή σχετικό αντικείμενο
  • 3+ προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση διαδικασίας διαμόρφωσης μακετών και παραγωγής υλικών συσκευασίας και διαφημιστικών εντύπων
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων MS Office
Personal Traits:
  • Άριστες επικοινωνιακές, οργανωτικές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Επαγγελματική υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Προθυμία και συνεργατικότητα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και τήρησης των χρονοδιαγραμμάτων
  • Αναλυτική σκέψη, συνέπεια και προσανατολισμός στα αποτελέσματα
  • Ισχυρές δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτικό ασφαλιστικό πρόγραμμα υγείας