Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/4/2018

Account Manager B2C (Έδρα Λάρισα / Βόλος)

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον χώρο της ενέργειας, αναζητά ένα (1) δυναμικό άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

  • Προγραμματισμός της εμπορικής δραστηριότητας
  • Στοχοθέτηση και καθαρισμός πλάνου δράσης συνεργατών
  • Πρόταση και υλοποίηση διορθωτικών ενεργειών
  • Υποστήριξη συνεργατών και πραγματοποίηση επισκέψεων σε υφιστάμενους και υποψήφιους πελάτες
  • Σύναξη αναφορών εμπορικής δραστηριότητας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε πωλήσεις, ιδανικά σε πωλήσεις δικτύου συνεργατών (dealers)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Προσήλωση στους στόχους και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και bonus επίτευξης στόχων
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας