Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/9/2019

Digital Graphic Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Graphic Designer για πλήρη απασχόληση σε ένα από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά φαρμακεία με έδρα στην Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή Θέσης:

  • Σχεδιασμός διαφημιστικών banners
  • Σχεδιασμός υλικού για τα social media
  • Σχεδιασμός και διαχείριση των ενεργειών email marketing
  • Συμμετοχή στην συνεχή βελτίωση του UI/UX του website.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Σχολής γραφιστικής (Τίτλος ΤΕΙ, ΑΕΙ ή ΙΕΚ θα εκτιμηθεί)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός έτους σε παραγωγική θέση και παρουσίαση Online Portfolio
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign.
  • Γνώση HTML/CSS θα εκτιμηθεί
  • Γνώση video editing και 3d Design (πχ Blender, premiere, Resolve, After Effects) θα εκτιμηθεί
  • Δημιουργική ικανότητα, υψηλή αισθητική, κέφι και φρέσκες ιδέες
  • Ενδιαφέρον για έρευνα και ικανότητα προσαρμογής σε νέες τεχνολογίες
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα του υποψηφίου
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Μονιμή και σταθερή απασχόληση