Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/01/2021

Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων / Υπεύθυνη Υποδοχής & Επικοινωνίας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ-ΚΡΗΤΗ-ΡΟΔΟ-ΚΩ-ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εμπορική Τουριστική Επιχείρηση μέλος Πολυεθνικού Επενδυτικού Ομίλου ζητά να προσλάβει :

Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων / Υπεύθυνη Υποδοχής

Αναζητούμε άτομα που κάνουν ή θέλουν να κάνουν καριέρα στον χώρο του τουρισμού.

Προσφέρουμε :
  • Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας αναλόγως προσόντων και επίτευξης στόχων.
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Πλήρη Ασφάλιση
  • Δωδεκάμηνη απασχόληση (Καλοκαιρινή σεζόν σε κάποιο νησί όπου δραστηριοποιείται ο Όμιλος και κατά την χειμερινή σεζόν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ή στο εξωτερικό).
  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικό και συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο.
Καθήκοντα :

Η Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων / Υπεύθυνη Υποδοχής & Επικοινωνίας :
  • Είναι υπεύθυνη για την επιτήρηση του υπόλοιπου προσωπικού, καθώς και για την εξασφάλιση της μέγιστης απόδοσης και παροχής εξαιρετικών υπηρεσιών στους πελάτες μας.
  • Διασφαλίζει την εξαιρετική ικανοποίηση των πελατών μας.
  • Χρησιμοποιεί όλα τα διαθέσιμα μέσα με στόχο τη συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών.
  • Εργάζεται με ευελιξία και επαγγελματισμό.
  • Συνεργάζεται με τον Διευθυντή, τον αντιπρόσωπο διαχείρισης και το τμήμα πωλήσεων σε καθημερινή βάση με στόχο την επίτευξη του καλύτερου δυνατού αποτελέσματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δυνατότητα ταξιδίων και παραμονής (κατά τους μήνες Μάρτιο - Οκτώβριο) στα νησιά όπου ο Όμιλος δραστηριοποιείται
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας (γνώση τρίτης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία & στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά & γνώση
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό & απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευπροσάρμοστη και ανθεκτική νοοτροπία, καθώς επίσης και ισχυρή εργασιακή ηθική
  • Επαγγελματική εμφάνιση, επαγγελματισμός και διακριτικότητα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Υπευθυνότητα & ικανότητα αντίληψης
  • Οργανωτικό & ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Ευχάριστη & ευγενική προσωπικότητα - παρουσία
  • Ικανότητα για εργασία υπό πίεση και εκτέλεση πολλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Ικανότητα για εκπλήρωση εργασιών εντός προθεσμιών, έγκαιρη ανάθεση καθηκόντων και υπευθυνότητα για την ολοκλήρωσή τους
  • Πρωτοβουλία να κάνει τον εργασιακό χώρο ένα πιο όμορφο περιβάλλον για τους επισκέπτες και το προσωπικό
  • Διάθεση για συνεχή προσωπική βελτίωση και εξέλιξη
  • Δυνατότητα διατύπωσης & σχεδιασμού καινοτόμων προτάσεων & ιδεών

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία (απαραίτητα).

Παροχές

  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Μεταφορικό Μέσο
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας