Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/11/2021

Πωλητής HoReCa

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνικής εταιρείας προμήθειας μηχανημάτων για φρουτοποτά, καθώς και ροφήματα, με κύρια δραστηριότητα το κλάδο του HoReCa, αναζητά να καλύψει τη θέση του Πωλητή για την Κρήτη.

Αρμοδιότητες:

Ο/Η κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη και διαχείριση του πελατολογίου της εταιρείας στην Κρήτη, με εστίαση κατά βάση στον ξενοδοχειακό χώρο, ο οποίος αποτελεί και το 90% του κύκλου εργασιών της εταιρείας.

Πιο συγκεκριμένα οι αρμοδιότητες είναι :

  • Ανάπτυξη πελατολογίου καθώς και οργάνωση παρουσιάσεων σε αυτούς
  • Δημιουργία ισχυρών σχέσεων με το ήδη υπάρχον πελατολόγιο
  • Συνεργασία με συνεργαζόμενο αντιπρόσωπο και παρακολούθηση προμήθειας των πελατών
  • Συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων του αντιπροσώπου με σκοπό την ανάπτυξη και παρακολούθηση του πελατολογίου
  • Συντονισμός της ομάδας των τεχνικών της εταιρείας στην ευρύτερη περιοχή και πραγματοποίηση κοινών συναντήσεων στους πελάτες με σκοπό την επίλυση τυχόν ζητημάτων
  • Μηνιαίες αναφορές πωλήσεων και στενή συνεργασία με τον Γενικό Διευθυντή

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Προγενέστερη απασχόληση στο νησί της Κρήτης και γνώσεις της αγοράς θα εκτιμηθούν ιδιαιτέρως
  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία στον κλάδο της HoReCa
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ στην Διοίκηση επιχειρήσεων/Οικονομικά ή άλλο
  • Προθυμία και ικανότητα οικοδόμησης στενής σχέσης με πελάτες & διανομέα
  • Συνεργατικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης και εμπορική σκέψη
  • Δυνατότητα ταξιδιών σε όλη την Κρήτη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός & σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & έξοδα μετακίνησης και τυχόν διαμονής
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Φιλικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον