Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/08/2021

Μάγειρας για ζεστή κουζίνα και Μάγειρας για κρύα κουζίνα

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H Mavromatis Employment Bureau αναζητά για λογαριασμό πελάτη της - εστιατόριο lounge bar στην περιοχή Mackenzie – Λάρνακα - Μάγειρα για ζεστή κουζίνα και Μάγειρα για κρύα κουζίνα.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες

  • Στήσιμο και αναπλήρωση των πόστων της κουζίνας με όλες τις απαραίτητες προμήθειες
  • Προετοιμασία πιάτων για σερβίρισμα (π.χ., κόψιμο λαχανικών, τεμαχισμός κρεάτων ή παρασκευή σαλτσών)
  • Παρασκευή στοιχείων του μενού σε συνεργασία με το υπόλοιπο προσωπικό της κουζίνας
  • Επισήμανση και διασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης όλων των υλικών σε ράφια, ώστε να είναι οργανωμένα και εύκολα προσβάσιμα.
  • Καθαρισμός πόστου και τακτοποίηση του φαγητού που έχει περισσέψει
  • Διασφάλιση ταυτόχρονου σερβιρίσματος του φαγητού, με υψηλή ποιότητα και έγκαιρο τρόπο
  • Συμμόρφωση με τους διατροφικούς κανονισμούς, τους κανόνες υγιεινής και τα πρότυπα ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη κατανόηση των διαφόρων μεθόδων, των υλικών, του εξοπλισμού και των διαδικασιών μαγειρικής
  • Ακρίβεια και ταχύτητα στην υλοποίηση των εργασιών που ανατίθενται
  • Εξοικείωση με τις βέλτιστες πρακτικές του κλάδου
  • Πτυχίο σχολής μαγειρικής
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση

Παροχές

  • Ικανοποιητική Πακέτο Αποδοχών
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Διαμονή για τους μη μόνιμους κατοίκους της Κύπρου