Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2023

Προϊστάμενος Τμήματος Ελέγχου Ποιότητας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙ.ΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Προϊστάμενος τμήματος ελέγχου ποιότητας ζητείται από βιομηχανία πλαστικών με έδρα την Βιομηχανική Περιοχή Σίνδου – Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  1. Συντονισμός και παρακολούθηση των εργασιών του τμήματος ελέγχου ποιότητας.
  2. Διασφάλιση διενέργειας δειγματοληπτικών ελέγχων τρέχουσαν παραγωγής, και παραλαβής α' και β' υλών.
  3. Συνεργασία τμήματος με λοιπά τμήματα παραγωγής για άμεσο εντοπισμό σφαλμάτων και ενημέρωση αρμοδίων για επεμβατικές ενέργειες
  4. Παρακολούθηση ιστορικού προϊόντων, εξαγωγή και ανάλυση στατιστικών.
  5. Παρακολούθηση ιστορικού ελέγχων προμηθευτών, εξαγωγή και ανάλυση στατιστικών
  6. Εντοπισμός τάσεων και διασφάλιση επεμβατικών ενεργειών για βελτιστοποίηση αποδόσεων και προτύπων παραγωικότητας.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Απόφοιτος μηχανολόγος μηχανικός, χημικός μηχανικός ή άλλης σχετικής ειδικότητας
  • Γνώσεις Στατιστικής
  • Γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρέσία σε διαδικασίες ελέγχου ποιότητας
  • Εξοικείωση με παρακολούθηση προτύπων και κανονισμών
  • Εμπειρία σε εξοπλισμού μετρητικών ελέγχων
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Δωροεπιταγές Χριστουγέννων και δώρα γάμου
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον