Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/04/2018

Πωλητής Β2Β (Πειραιάς)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Πωλητής Β2Β από εμπορική εταιρεία βιομηχανικών και ναυτιλιακών υλικών με έδρα τον Πειραιά.

Αρμοδιότητες:
- Ανάπτυξη και διαχείριση πωλήσεων υπαρχόντων πελατών, προσέγγιση και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
- Ενημέρωση και προώθηση των υλικών σε μηχανικούς, κατασκευαστές, τεχνίκες εταιρείες
- Παρακολούθηση και ενημέρωση για τις συνθήκες της αγοράς, ανταγωνισμού και τις εξελίξεις που αφορούν τον κλάδο
- Αναλυτική περιγραφή των τεχνικών ιδιοτήτων των εμπορευόμενων προϊόντων και παρουσίαση των νέων προϊόντων και τεχνολογιών
- Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

- Εργασιακή εμπειρία 5 ετών σε πωλήσεις αντίστοιχων προϊόντων
- Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
- Γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
- Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου
- Ικανότητα στην επικοινωνία, τις διαπροσωπικές σχέσεις και την εμπορική διαπραγμάτευση
- Ομαδικό πνεύμα εργασίας
- Ικανότητα εύρεσης και παρουσίασης λύσεων
- Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά προσόντα:
- Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανικού
- Γνώσεις σε θέματα οικονομικών, ανάπτυξης και marketing

Παροχές

- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
- Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
- Εταιρικό αυτοκίνητο
- Ευχάριστο και αξιοκρατικό περιβάλλον
- Συνεχής εκπαίδευση
- Ασφάλιση