Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/07/2019

Purchasing assistant (Maternity cover)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Διαθέτεις εμπειρία σε οργανωμένα τμήματα αγορών/προμηθειών;
Είσαι εξοικειωμένος/η με τη χρήση MS Office και ERP συστημάτων;
Τώρα, σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε γνωστή εταιρεία Τηλεπικοινωνιών!

Η Manpower-Group για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρίας Τηλεπικοινωνιών, αναζητά άτομο που θα στελεχώσει την θέση του Purchasing assistant, για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα (με δυνατότητα επέκτασης)

Αφορά πρωινή πενθήμερη εργασία, Δευτέρα έως Παρασκευή και o τόπος εργασίας είναι στην Ανατολική Αττική.

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη λειτουργιών τμήματος και του Υπευθύνου αγορών στα καθήκοντα του
  • Παρακολούθηση των αιτημάτων της εταιρείας σε προμήθειες και διαχείριση αγορών
  • Τήρηση αρχείου με φόρμες εγκρίσεων αγορών ανά τμήμα
  • Υποστήριξη της διαδικασίας προμηθειών, καταχώρηση και έλεγχος των παραστατικών αγορών που πραγματοποιεί το τμήμα
  • Διαχείριση και παρακολούθηση του στόλου των αυτοκινήτων, και εταιρικών παροχών (e pass, κάρτες βενζίνης)
  • Ενημέρωση και τήρηση αρχείου προμηθευτών (εγκεκριμένων, ενεργών και υποψήφιων)
  • Παρακολούθηση συμβάσεων προμηθευτών
  • Έλεγχος και εποπτεία της διαδικασίας παραλαβής εμπορευμάτων στις εγκαταστάσεις της εταιρείας
  • Δημιουργία σχετικών reports

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επαγγελματική εμπειρία 1-2ετών σε οργανωμένο περιβάλλον αγορών/προμηθειών
  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ κατά προτίμηση σε οικονομικά η Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS OFFICE, SAP, SIEBEL
  • Γνώση Λογιστικών Προτύπων
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής Γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και με εστίαση στην επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Αναπτυγμένες δεξιότητες επικοινωνίας
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Παροχές

  • Μικτός Μηνιαίος Μισθός: 1.000-1200 €
  • Συνεχής Εκπαίδευση