Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/4/2021

Τεχνικός Laptop - Κινητών - Η/Υ

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΡΑΦΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία ired, μια διαρκώς αναπτυσσόμενη τεχνολογική εταιρεία, η οποία έχει καθιερωθεί τα τελευταία χρόνια στις συνειδήσεις των καταναλωτών, αναζητά νέους συνεργάτες ως Τεχνικούς για Laptops, Κινητά & Η/Υ στο τεχνικό τμήμα του καταστήματος της στην Ραφήνα.

Καθήκοντα :

  • Η θέση αναφέρεται σε τεχνικό επισκευής iPhone, iPad, Mac, καθώς και σε λοιπά smartphone, tablets και Η/Υ

Αρμοδιότητες:

  • Επιδιόρθωση / Επισκευή βλαβών Hardware και Software
  • Άριστη ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης βλαβών
  • Άριστη γνώση συναρμολόγησης και αποσυναρμολόγησης iPhone, smartphone, tablet, Mac και PC
  • Άριστη τεχνική κατάρτιση σε προϊόντα, υπηρεσίες και λύσεις πληροφορικής
  • Καλή γνώση δικτύων, λειτουργικών συστημάτων και εφαρμογών για εγκατάσταση, αναβάθμιση και setup

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο στο κλάδο της τεχνολογίας ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Απαιτούμενη προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Επιθυμητή γνώση Αγγλικών
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια προθυμία και υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και οργανωτικότητα
  • Επικοινωνιακός και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
  • Επιθυμία για απόκτηση νέων γνώσεων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Εργασία σε σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Διαρκής υποστήριξη