Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/4/2019

Junior Account Manager (Χαλάνδρι)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Νέα ανερχόμενη διαφημιστική εταιρία με έδρα στο Χαλάνδρι, που δραστηριοποιείται στο χώρο του Below The Line και πιο συγκεκριμένα στην προώθηση πωλήσεων, στο σχεδιασμό και εκτέλεση προωθητικών προγραμμάτων και στη διοργάνωση εκδηλώσεων, αναζητά στέλεχος για το τμήμα εξυπηρέτησης και διαχείρισης λογαριασμών διαφόρων πελατών.

Περιγραφή Θέσης
  • Ενεργή συμμετοχή στο σχεδιασμό και την υλοποίηση των προωθητικών ενεργειών για τους πελάτες της εταιρίας.
  • Ανεύρεση υποψηφίων (promoters) για τη στελέχωση των ομάδων (διοργάνωση castings & εκπαιδεύσεων).
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση εβδομαδιαίου ή μηνιαίου προωθητικού πλάνου.
  • Σχεδιασμός εβδομαδιαίου reporting και ανάλυσης αποτελεσμάτων των προωθητικών ενεργειών.
  • Διαχείριση τoυ Back Office των προωθητικών προγραμμάτων σε εβδομαδιαία ή μηνιαία βάση (κατάσταση επιθεώρησης εργασίας, προσλήψεις & συμβάσεις προωθητών κτλ).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Ανώτερης – Ανώτατης Σχολής, κατεύθυνσης κατά προτίμηση Marketing ή Διαφήμισης ή Διοίκησης Προσωπικού.
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος).
Επιθυμητά Προσόντα
  • Δυναμισμός και επικοινωνιακές δεξιότητες στη διαχείριση ανθρώπινου δυναμικού.
  • Ενθουσιασμός, φιλοδοξία, και πάθος.
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτομία στη σκέψη.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Η προϋπηρεσία σε παρεμφερή θέση θα εκτιμηθεί.

Παροχές

  • Πακέτο σταθερών αποδοχών.
  • Bonus αποδοτικότητας.
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.