Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/9/2021

Μηχανικός Πεδίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΤΕΡΙΝΗ | ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Είσαι Μηχανικός, κάτοικος Κατερίνης (ή της ευρύτερης περιοχής) και θες να εργαστείς σε μια κορυφαία πολυεθνική εταιρεία;

Είσαι έτοιμος/η να εργαστείς δίπλα σε κορυφαίους μηχανικούς, σε μια θέση με συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη;

Ο ρόλος περιλαμβάνει την υποστήριξη με φυσική παρουσία στις βιομηχανικές εγκαταστάσεις των πελατών της εταιρείας στην περιοχή ευθύνης (Κεντρική Μακεδονία) και την παροχή τεχνικών και συμβουλευτικών λύσεων.

Αν θεωρείς, ότι είσαι ο κατάλληλος άνθρωπος για αυτή τη θέση, στείλε μας το βιογραφικό σου!

Τα καθήκοντα του Μηχανικού Πεδίου, θα είναι τα εξής:
  • Παρακολούθηση όλων των εφαρμογών των χημικών της εταιρείας στον τομέα της Χαρτοποιίας
  • Παρακολούθηση του μηχανολογικού εξοπλισμού (αντλίες, ροόμετρα)
  • Παρακολούθηση αυτοματισμών (online παρακολούθηση στους χώρους παραγωγής, control rooms)
  • Παρακολούθηση αναλωσίμων χημικών προιόντων
  • Διεξαγωγή χημικών αναλύσεων στο εργαστήριο
  • Reporting καθημερινής δραστηριότητας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για τη θέση Μηχανικός Πεδίου, θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο(ΤΕΙ/ΑΕΙ) Χημείας/Χημικών Μηχανικών/Μηχανολόγων Μηχανικών/Μηχανικών Πετρελαίου/Τεχνολόγου Τροφίμων
  • Προυπηρεσία σε χημική βιομηχανία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Απαραίτητη ευχέρεια στη χρήση Η/Υ
  • Επαγγελματική και υπεύθυνη συμπεριφορά
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και αυστηρών προθεσμιών
  • Αυτοπαρακίνηση και δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων χωρίς επίβλεψη
  • Δυνατότητα επισκέψεων σε πελάτες στην ευρύτερη περιοχή της Κεντρικής Μακεδονίας

Παροχές

Η εταιρεία για τη θέση Μηχανικός Πεδίου παρέχει:
  • Σταθερό ανταγωνιστικό μισθό
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και τηλέφωνο
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Περιθώρια ανέλιξης και ανάπτυξης
Αν σε ενδιαφέρει η θέση Μηχανικός Πεδίου και εξυπηρέτησης πελατών τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση, μπορείς να επικοινωνήσεις με την Ιωάννα Κουτσιώνα στο +30 6941575964 ή στο +30 2316002044 Δευτέρα με Παρασκευή και ώρες 09:00-17:00.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.