Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/7/2019

Team Leader

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Διαθέτεις ισχυρές ηγετικές και επικοινωνιακές ικανότητες;
Μπορείς να εμπνεύσεις και να παρακινήσεις μία ομάδα;
Εάν η απάντηση είναι ‘’ναι’’, τότε είσαι αυτός/ή που αναζητάμε.

 Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού αναζητά για λογαριασμό πελάτή της, πολυεθνικής εταρείας τηλεπικοινωνιών, Team Leader για τμήματα Εξυπηρέτησης Πελατών και Τεχνικής Υποστήριξης (Customer Service or Technical Support Department).

Αρμοδιότητες:

Ο Team Leader είναι αρμόδιος για την εύρυθμη & αποτελεσματική λειτουργία της ομάδας των συμβούλων, την εκπαίδευση & ανάπτυξή τους, επιτυγχάνοντας τόσο τους ποιοτικούς όσο και τους ποσοτικούς στόχους που του έχουν ανατεθεί.

Μεταξύ άλλων, ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/ια θα:

  • Καθοδηγεί και υποστηρίζει τα μέλη της ομάδας του
  • Παρακολουθεί και οργανώνει τις εργασίες της ομάδας, με στόχο την επίτευξη τόσο των ποιοτικών όσο και των ποσοτικών στόχων, που του ανατίθενται με βάση τους Δείκτες Απόδοσης (KPIs) Αξιολογεί τους agents και εντοπίζει τις ανάγκες εκπαίδευσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 1 έτους σε θέσεις τηλεφωνικού κέντρου
  • Εμπειρία σε διαχείριση ομάδας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Άριστες επικοινωνιακές & οργανωτικές ικανότητες
  • Καθοδήγηση & παρακίνηση ομάδας
  • Ομαδικό Πνεύμα Εργασίας
  • Πολύ Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Excel: Δημιουργία Reports)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  •  Μικτός μηνιαίος μισθός €1100
  •  Ανταγωνιστικά Bonus παραγωγικότητας
  •  Δυνατότητες προσωπικής ανέλιξης σε ένα ευχάριστο & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας