Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/6/2022

ΡΕΣΕΨΙΟΝΙΣΤ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΗΞΟΥΡΙ | ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Eκ μέρους πελάτη με ξενοδοχείο 5 αστέρων στο Ληξούρι στην Κεφαλονιά  ζητάει  υπαλλήλους υποδοχής με καλή γνώση αγγλικής γλώσσας  για πρωινή εργασία την σεζόν 2022, από τώρα έως τέλη Οκτώβριου.

Καθήκοντα:
Να καλωσορίζει τους πελάτες με χαμόγελο και ευγένεια.
Να διεκπεραιώνει την άφιξη των πελατών.
Να φροντίζει να λαμβάνει τα ορθά στοιχεία των πελατών και να τα διαχειρίζεται με ασφάλεια.
Να διεκπεραιώνει την αναχώρηση των πελατών.
Να διαχειρίζεται υπεύθυνα το ταμείο.
Να διαχειρίζεται το τηλεφωνικό κέντρο.
Να ενημερώνει με υπευθυνότητα και συνέπεια το σύστημα κρατήσεων.
Να χειρίζεται και να επιλύει τυχόν παράπονα πελατών.
Να γνωρίζει για οποιαδήποτε εκδήλωση του ξενοδοχείου και να είναι σε θέση να δίνει πληροφορίες.
Να διαχειρίζεται τους λογαριασμούς των πελατών του ξενοδοχείου:

Παρακαλώ οι άμεσα ενδιαφερόμενοι να στείλουν βιογραφικό και πρόσφατη φωτογραφία και θα ακολουθήσει συνέντευξη

Απαραίτητα Προσόντα

Προϋπηρεσία απαραίτητα τουλάχιστον 2-3 χρόνια

Άριστη Γνώση Αγγλικής

Κατανόηση του τρόπου λειτουργίας των ιστοσελίδων σχεδιασμού ταξιδιών, όπως Booking και TripAdvisor

Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης

Επιθυμητή η γνώση προγράμματος κρατήσεων, επιθυμητό πρόγραμμα Sunsoft ή όποιου άλλου προγράμματος

Υπευθυνότητα, Διακριτικότητα, Συνέπεια

Επιθυμητές ηγετικές ικανότητες κ εργασία με ομάδα

Παροχές

Μισθός ικανοποιητικός, 900€/μήνα + tips

Σωστό ωράριο εργασίας, 8ωρη απασχόληση

Διαμονή κ διατροφή

Δυνατότητες κ μελλοντικής εξέλιξης κ συνεργασίας