Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/2/2019

Μηχανικός Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά εκ μέρους τεχνικής εταιρείας ένα Μηχανικό Πωλήσεων.

Αρμοδιότητες:
  • Πραγματοποίηση πωλήσεων τεχνικού εξοπλισμού σε μεγάλες εταιρείες.
  • Διαχείριση αιτημάτων υφιστάμενου πελατολογίου για παραγγελίες.
  • Ευθύνη για τον ολοκληρωμένο κύκλο πώλησης, από την αναζήτηση των προϊόντων στο ERP, την ενημέρωση των πελατών και τη δημιουργία προσφορών σύμφωνα με τις ανάγκες, μέχρι την επικοινωνία με τις υπόλοιπες διευθύνσεις για την άρτια διεκπεραίωση των παραγγελιών.
  • Παρακολούθηση σε συνεργασία με το Λογιστήριο για τις αποπληρωμές των πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Προηγούμενη εμπειρία πωλήσεων σε εξαερισμό, θέρμανση, ενέργεια, αφύγρανση ή παρεμφερές
  • Γνώση ERP ή SAP
  • Άριστες γνώσεις χειρισμού υπολογιστών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, δεύτερη γλώσσα θεωρείται επιπλέον προσόν

Δεξιότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές και γραπτές δεξιότητες
  • Προθυμία και θέληση για εργασία
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και πίεσης

Παροχές

  • Μηνιαίος μισθός και ασφάλιση
  • Εκπαίδευση στο αντικείμενο
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας