Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/07/2021

Restaurant Captain

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΩΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ξενοδοχείο 4* αστέρων στην Κω, ζητά για την τουριστική σεζόν 2021, Restaurant Captain.

Κύρια Καθήκοντα
  • Εξυπηρέτηση των πελατών διασφαλίζοντας ότι λαμβάνουν υπηρεσίες ανώτερης ποιότητας
  • Συντονισμός και διαχείριση του προσωπικού του εστιατορίου
  • Επίβλεψη του εξοπλισμού που χρησιμοποιείται ώστε να διατηρεί τα στάνταρ καθαριότητας και σωστής παρουσίασης
  • Λήψη παραγγελιών και προώθηση πωλήσεων
  • Αξιολόγηση του προσωπικού και βελτίωση διαδικασιών για την εύρυθμη λειτουργία του εστιατορίου
  • Διατήρηση της καθαριότητας του χώρου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητό πτυχίο ανώτερης σχολής τουριστικών / ξενοδοχειακών επαγγελμάτων
  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών στον επισιτιστικό τομέα και τουλάχιστον 1 έτος εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Ικανότητα οργάνωσης και προώθησης πωλήσεων
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
  • Διάθεση για προσφορά υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Απαραίτητη η γνώση Αγγλικών και Γερμανικών (η γνώση επιπλεόν ξένων γλωσσών θα εκτιμηθεί)

Παροχές

  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Εξέλιξη και συνεχή εκπαίδευση
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Η Εταιρεία μας, στο πλαίσιο της συμμόρφωσης της με τον Ευρωπαϊκό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (GDPR) και της προσπάθειας της να προστατεύει την ιδιωτικότητα και την ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων, θα διατηρεί το βιογραφικό σας για διάστημα ενός (1) έτους. Αν δεν επικοινωνήσουμε μαζί σας εντός αυτού του χρονικού διαστήματος, σας ενημερώνουμε πως το βιογραφικό σας θα διαγραφεί.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας

Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού