Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/05/2020

Υπεύθυνος Αγορών (Βαριά Βιομηχανία)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Manpower Group, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικής εταιρείας με ηγετική θέση στην επεξεργασία και διανομή χάλυβα, τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, αναζητά ένα δυναμικό Στέλεχος για το Τμήμα Αγορών στην Αθήνα.

Ο ΡΟΛΟΣ:
Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στην διοίκηση και θα συνεργάζεται στενά με όλα τα τμήματα της εταιρείας. Η περιοχή ευθύνης του/της θα περιλαμβάνει τόσο την Ελλάδα, όσο και το εξωτερικό με ευελιξία στην πραγματοποίησης ταξιδίων. Στόχος είναι η εκμάθηση των χαρακτηριστικών των προϊόντων και των διαδικασιών της εταιρείας.

Συγκεκριμένα οι αρμοδιότητες του ρόλου είναι :
• Καθημερινή επικοινωνία με προμηθευτές
• Καταχώρηση παραγγελιών και παρακολούθηση της εκτέλεσης και πορείας αυτών
• Έλεγχος παραστατικών και εγγράφων
• Διαχείριση εκκρεμοτήτων, αναπλήρωση των αποθεμάτων
• Αποτελεσματική επικοινωνία με τα υπόλοιπα λειτουργικά τμήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/-η ΑΕΙ, ιδανικά Οικονομικής κατεύθυνσης, Πολυτεχνείου ή συναφές αντικειμένου, με τεχνικό υπόβαθρο για καλύτερη κατανόηση της φύσης του αντικειμένου
• 3 - 5 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση σε τμήμα Αγορών ή Προμηθειών
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας και επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
• Δυνατότητα ταξιδιών εντός και εκτός Ελλάδος
• Εξοικείωση με ηλεκτρονικούς υπολογιστές και γνώστης/-τρια MS Office
• Καλή κατανόηση ενός εμπορικού περιβάλλοντος
• Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

• Ικανοποιητικές μηνιαίες αποδοχές
• Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες ένταξης και εξέλιξης σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον και μία εταιρεία, ηγέτιδα στο χώρο της